Eva Schwardy patrí medzi hŕstku najinteligentnejších ľudí sveta. Táto informácia padla za spoločným stolom krátko po príchode súťažiach na Farmu, čo ostrieľanej biologičke vôbec nepomohlo. Práve naopak. Jej vysoké IQ sa stalo terčom výsmechu a šikany.

Inak tomu nebolo ani v Evin osudný deň. Diváci markizáckej šou mohli vidieť dej doslova hodný škôlkarského dvora. K prvému konfliktu došlo hneď ráno po tom, čo farmárka týždňa Alex, mladá Giuliana a Minh upozornili bystrú tmavovlásku, aby svojho psa uviazala za spoločné priestory alebo mu doslova zaviazala tlamu páskou.

Schwardy neskrývala svoje udivenie a narovinu vyjadrila svoj názor. „Ak navrhnete riešenie, ktoré nehraničí s týraním zvieraťa, tak ho prijmem,” uviedla s kamennou tvárou. V tom čase ešte netušila, že terčom ďalšieho útoku sa stane hneď o pár hodín neskôr.

Po príchode hospodára Martina sa Eva zhostila obsluhy kuchyne. Zatiaľ čo ostatní manuálne pracovali, ona pripravovala obed za občasnej pomoci slúžky Natálie. Čo ale rozvírilo vlny napätia bolo zistenie, že napriek dokončeniu úlohy stále nemajú čo jesť.

„Myslím si, že keď Eva a Natália boli v kuchyni od obeda, tak mohli nám spraviť ten obed, ale podľa mňa určite trucovali a naschvál nám ho nespravili,” prskala farmárka týždňa Alex s tým, že pár uštipačných poznámok si neodpustil na Evinu adresu ani vždy kľudný Michal. Ten múdrej biologičke vytkol, že počas pobytu na Farme viac číta ako pracuje.

Psychický nátlak vyústil do fyzického útoku…

Čo zrejme nikto nečakal bol Evin emočný kolaps počas voľby druhého duelanta. V momente, kedy ju Šimon označil za najmenej potrebný článok, sa vedkyňa neudržala a hodila po ňom keramický hrček. Ten ho minul doslova o centimetre a je len šťastie, že mu nespôsobil fyzické zranenie.

Po danom útoku sa Schwardy doslova zrútila a v spoločnej spálni neskrývala svoje skľúčenie. „Ráno ma označili za zlú osobu, na obed ma podozrievali, že sabotujem a teraz sa striedali v urážkach a ponižovaní,” utápala sa v slzách, zatiaľ čo ju ostatní ohovárali vo farmárskej kuchynke.

Hraničí to so šikanou?

To, že sa Schwardy ocitla v nekončiacom kolotoči útokov a urážok, napokon priznal i samotný Šimon. „Všetci sme na ňu tlačili, takže ak to bude kukať, chcem sa jej ospravedlniť,” priznal v závere relácie, pričom neskrýval svoj smútok z vyvrcholenia ich sporu. To, či sa jednalo o zhode udalostí alebo išlo o vopred premyslenú taktiku zo strany súťažiacich, je dnes už len otázne.

Pravdou však ostáva, že podobným spôsobom sa účinkujúcim podarilo vyradiť silného súpera Mateja Jurkoviča, kedy ho neustálym výsmechom a atakovaním dohnali k agresívnej reakcii. Bolo tak podľa vás i v prípade Evy, ktorá vyhrala posledný duel proti Simone?

Zdroj/Foto: voyo.markiza.sk