Prezidentská kampaň v Amerike je v plnom prúde a do boja favoritov sa zapojili aj známe tváre amerického šoubiznisu. Zatiaľ čo Hillary Cinton (68) je podporovaná významnými osobnosťami z rôznych sfér, Donald Trump (69) má na svojej strane zaujímavé postavičky Hollywoodu.

Hillary sa podarilo získať podporu desiatok spevákov, hercov a známych osobností. Získala sympatie od hviezd ako sú Katy Perry, Elton John či Elizabeth Banks. Manželku exprezidenta Billa Clintona podporuje aj Salma Hayek a Jamie Foxx s celou rodinou. Robert de Niro dokonca natočil video, kde prosí ľudí aby išli voliť a aby si uvedomili, že Donald Trump je tá najhoršia voľba pre Ameriku. Meryl Streep dokonca vystúpila na kongrese demokratov, kde vymenovala všetky kvality Hillary. Kim Kardashian na svojom Instagrame uverejnila selfie s favoritkou za prezidenta so slovami podpory a obdivu. Speváčka Lady Gaga taktiež podporila Clintonovú cez Instagram. K fotke, kde pózuje v plavkách s motívom americkej vlajky napísala: ,,Silnú ženu nič neudrží. Voľte prvú americkú prezidentku. Na parket Amerika, táto krajina potrebuje trochu rock n rollu.“

Lady Gaga dala jasne najavo koho podporuje

Protikandidát Donald Trump si získava sympatizantov z rôznych kútov sveta. Ide o významné osobnosti, no ide o ľudí zo špecifickou ideológiou fungovania krajiny. Ruský prezident, Vladimír Putin bol jedným z prvých, ktorý verejne podporil Trumpa. Podľa Putina, by sa Amerika na čele s Trumpom mohla zblížiť s Ruskom. Ruský prezident sa nechal počuť nasledovným vyhlásením: ,,Je to skvelý muž, talentovaný. Považujem ho za lídra prezidentských volieb.“

Podporu má Trump aj zo strany Kim Čong-una, vodcu KĽDR. Podľa severokorejských médií sa Kim Čong-un vyjadril, že ide o ,,múdreho politika“. Republikánskeho kandidáta podporuje aj wrestler Hulk Hogan a taktiež aj pornohviezda Tila Tequila, ktorá sa preslávila fotkami, kde pózuje polonahá v nacistickej čiapke s hákovým krížom na ruke.

Kto získa kľúče od Bieleho domu sa dozvieme o pár týždňov. Dovtedy si môžeme vypočuť ešte mnoho diskusií favoritov, kde sa pokúsia získať ďalšie potrebné voličské hlasy.

Zdroj: iDnes.cz | Foto: Instagram