Slávna speváčka Céline Dion prežila v živote už mnoho tvrdých rán osudu. Diva, ktorá stále vystupuje na pódiách s úžasným hlasom a energiou, však zarmútila fanúšikov veľmi smutnou správou. Lekári jej diagnostikovali zriedkavé ochorenie, pre ktoré musí zrušiť aj svoje prebiehajúce turné.

Céline Dion sa pasuje so zdravotnými problémami už niekoľko rokov. Pre silné kŕče odložila niekoľko koncertov už v roku 2021. Ako sa zverila fanúšikom na sociálnej sieti, pred krátkym časom lekári zistili, čo jej kŕče spôsobuje a dive diagnostikovali zriedkavú neurologickú poruchu.

Moersch-Woltmanova choroba, ktorá postihuje len jednu osobu z milióna, má za následok kŕče svalov, ako aj problémy s hlasivkami. Kvôli diagnóze musí Céline zrušiť svoje koncertné turné po Európe, ktoré malo od februára 2023 pokračovať v ďalších mestách. Na pódiách by sa podľa jej tímu mala objaviť od konca augusta.

Dion fanúšikom vysvetlila, že jej ochorenie ovplyvňuje aj každodenný život. „Niekedy mám veľké problémy s chôdzou a nie vždy môžem používať hlasivky, aby som spievala tak, ako chcem,“ priznáva so slzami v očiach. Zároveň dodala, že jej v týchto ťažkých časoch dodávajú nádej a odvahu jej tri deti, ktoré má so zosnulým manželom Reném Angélilom. Na Slovensku vystrašila fanúšikov vážna autonehoda speváka známej kapely.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: IG/celinedion