K vážnej dopravne nehode bola privolaná polícia v utorok 10. apríla podvečer, kde došlo k čelným zrážkam troch motorových vozidiel. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Nešťastie sa udialo na ceste medzi Šamorínom a obcou Kvetoslavov (okres Dunajská Streda). Podľa slov hovorkyne 52-ročná žena, ktorá viedla auta VW Tiguan v smere na obec Kvetoslavov, prešla z nezistených príčin do protismeru, kde došlo vzápätí k zrážke s autami Kia Rio a Fiat Stilo. “Prinehode sa ťažko zranil 28-ročný vodič z auta Fiat, ktorý zraneniam na mieste nehody podľahol. Jeho 18-ročná spolujazdkyňa a vodička z auta VW Tiguan utrpeli viaceré zranenia a boli prevezené do nemocnice v Dunajskej Strede. Iné osoby pri nehode zranené neboli,” uviedla Linkešová.

Dvaja vodiči boli podrobení dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli negatívne. Polícia zároveň začala vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a pribrala znalca z odboru cestná doprava. Príčiny a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

Zdroj/Foto: KR PZ Trnava