Vláda Slovenskej republiky sa dohodla na celoplošnom pretestovaní Slovenska, informovať o podrobnostiach budú na dnešnej tlačovej konferencii. Po zasadnutí sa s vyjadrením pred mikrofóny postavil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Marek Krajčí prezentoval médiám odvážny plán, a to znížiť počty nakazených až o 50 %. To mieni vláda Slovenskej republiky dosiahnuť práve celoplošným testovaním, ktoré vypukne už v pondelok (18. januára). Slovensko je momentálne v čiernej fáze a podľa kompetentných by mal tento celoplošný skríning krajinu previesť do červenej zóny, v ktorej by sa podľa automatu mohli otvoriť školy.

“Potrebujeme znížiť premierný počet pozitívne testovaných v našej krajine. Chceme urobiť maximum pre to, aby sme sa mohli nadýchnuť a otvoriť túto krajiny k lepšiemu životu. A preto sme sa dohodli, po naozaj dlhých rokovaniach, ale veľmi konštruktívnych, že chceme skríningovo pretestovať ľudí, obyvateľstvo našej krajiny. A tým spôsobom vychytať tých, ktorí medzi nami sú šíritelia tohto vírusu, izolovať ich, karantenizovať ich so svojimi rodinami,” konštatuje Marek Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano