Uznávaná právnička Zuzana Čaputová je nádejnou kandidátkou na post prezidenta Slovenskej republiky. V priebehu posledných mesiacov sa jej raketovo zvýšili preferencie, čím sa stáva čoraz väčším tŕňom v očiach konkurentov. Momentálne prichádza na pretras jej súkromný život a majetkové pomery.

Nezisková organizácia Transparency International sa rozhodla pozrieť na daňové priznania všetkých kandidátov na prezidenta. Jednou z osobností, ktorej majetkové pomery sa dostali pod drobnohľad, bola Zuzana Čaputová. Je rozhodne sympatické, že blondínka pochádzajúca z Pezinka bez problémov ukázala svoje podrobné majetkové priznanie, podľa ktorého vlastní jeden z dvoch bytov nachádzajúcich sa v rodinnom dome.

Majiteľkou tejto nehnuteľnosti sa stala v roku 2018, pričom zaplatila 148 500 eur. Byt, v ktorom žije so svojimi dvoma dcérami, bol však financovaný predovšetkým z hypotekárneho úveru v hodnote 98 845 eur. Podpredsedníčka hnutia Progresívne Slovensko však od roku 2014 vo verejnej súťaži vydražila chatu v oblasti Slnečné údolie. Vtedy zaplatila 55 500 eur, no bola nutná rekonštrukcia, ktorá si určite vyžiadala tisíce eur. Momentálne si je možné chatu prenajať, pričom jedna noc pre 13 ľudí stojí približne 230 eur.

Nemôžeme však zabudnúť na prezidentskú kampaň, ktorá vychádza na 458 838 eur. Podrobnejšie čerpanie finančných prostriedkov má uvedené na transparentnom účte, pričom v tejto chvíli sa na jej účte nachádza 53 594 eur. Transparency International sa taktiež vyjadrila, že Čaputová má najprehľadnejšiu kampaň.

Zdroj: transparency.sk   |   Foto: Facebook/Denník politológa, Facebook/Zuzana Čaputová