Pred posledným zápasom nášho národného hokejového tímu na majstrovstvách sveta sa začala šíriť hokejová výzva týkajúca sa fenomenálneho hokejistu Paľa Demitru. Mnohí diváci tak s napätím sledovali, či Slovensko vyhrá nad Dánskom, ale zároveň aj, čo sa stane v 38. minúte zápasu.

Sociálnymi sieťami sa raketovou rýchlosťou začala šíriť verejná výzva, ktorá bola zameraná na zápas Slovenska proti Dánom. Prosba sa týkala zosnulého Paľa Demitru († 36), ktorý pred ôsmimi rokmi zomrel pri leteckom nešťastí. ,,…chcem poprosiť fanúšikov, ktorí budú v utorok 21.mája 2019 prítomní v Steel Aréne, aby v 38.minúte zápasu s Dánmi z plných pľúc skandovali jeho meno, aby si to aj komentátori v RTVS všimli a uvedomili,“ znelo v príspevku.

Košické tribúny si tak presne v 38. minúte zápasu pripomenuli “Dema“ skandovaním jeho mena. Z spoločných výkrikov fanúšikov mnohým okamžite naskakovali zimomriavky. Slováci tak využili šancu posledného zápasu reprezentácie na uctenie si jedného z najvýznamnejších hráčov, ktorý už, žiaľ, nie je medzi nami.

Zdroj: Instagram/sport_rtvs  |  Foto: Facebook/HockeySlovakia, YouTube | Video: Instagram/sport_rtvs