Kúpiť v dnešnej dobe nehnuteľnosť je pre drvivú väčšinu Slovákov skutočný luxus. Ceny bývania neustále rastú a posledný rok znamenal pre stavbárov aj konečného spotrebiteľa rekordné stúpanie cien. Čo sa však môže stať v prípade, že bol projekt vyplatený a čaká ho dokončenie?

Ceny nehnuteľností rastú a predčasne by sa nemali tešiť ani tí, ktorí svoj záväzok voči developerovi už vyplatili. Rekordné zvyšovanie cien totiž môže zasiahnuť všetkých, ktorých projekt zatiaľ nebol úplne dokončený!

Developer si totiž môže požiadať o peniaze naviac. Jedná sa o povinnosť doplatenia inflačnej doložky až do výšky 15 % a môže postihnúť všetkých kupujúcich, ktorí v kúpnej zmluve nemajú vyvrátenú možnosť zvýšenia ceny nehnuteľnosti.

Masívne zdražovanie stavebných materiálov by sa tak malo dotknúť nielen developera, ale aj konečného spotrebiteľa. Ten bude mať povinnosť inflačnú doložku doplatiť, inak by mohol dokonca prísť aj o vyplatenú zálohu za nedokončenú stavbu. Spotrebiteľov, ktorí si na nehnuteľnosť plánovali pomôcť hypotékou, tak čakajú nové a zdĺhavé diskusie o navýšení s bankou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com