Smrť generála Milana Lučanského vyvolala v spoločnosti hotové zemetrasenie, pričom mnohí Slováci vrátane politikov žiadajú dôkladne prešetrenie jeho posledných dní. Objavujú sa však aj ďalšie teórie, ktoré sú poriadne desivé.

Náhle úmrtie policajného exprezidenta je momentálne predmetom vyšetrovania pod taktovkou nezávislej kontrolnej komisie. Ľudia však najnovšie prišli s teóriou, že za smrťou Lučanského je bývalý šéf slovenského podsvetia Mikuláš Černák. Dôkazom majú byť zábery zo súdnej siene, kde má kriminálnik výrazne odreniny na tvári a rukavice, ktorými mal skrývať krvavé hánky.

Černák mal byť taktiež v decembri prevezený z Leopoldova do Prešova, kde sa pojednávalo v kauze obnovy jeho procesu. Malo ísť o konkrétne dni, kedy bol už vo väzbe obvinený generál. Na tieto obvinenia napokon zareagoval aj samotný väzeň. ,,Čudujem sa tým, ktorí sa snažia z obvineného zo závažných zločinov a samovraha Lučanského robiť dnes martýra a ľutujem tých, ktorí naleteli rôznym konšpirátorom a hoaxom, že som mal byť aj ja v decembri 2020 vo väznici v Prešove,“ uvádza sa na jeho facebookovej stránke.

Jeho tvrdenia podporil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže na čele s riaditeľom prešovskej väznice Norbertom Kundrákom. ,,M.Č. nebol prevezený do priestorov ústavu Prešov v čase, keď sa tam nachádzal pán M.L.. Je pravda, že odsúdená osoba sa zúčastnila v iný deň v mesiaci december 2020 pojednávania v priestoroch Okresného súdu Prešov bez toho, aby bola umiestnená v ústave Prešov. Čo znamená, že v jeden deň bola eskortovaná z ústavu Leopoldov (kde vykonáva svoj trest) priamo na Okresný súd v Prešove a po ukončení pojednávania priamo späť do ,,domovskej“ väznice,“ uvádza sa na sociálnej sieti ZVJS.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mikuláš Černák, markiza.sk  |  Foto: markiza.sk, YT/SME, Denník N  |  Video: Streamable.com-Tvnoviny.sk