Českom i Slovenskom milovaný Karel Gott naposledy vychýchol 1. októbra v nočných hodinách, kedy podľahol zákernému ochoreniu. Akútna leukémia ho postupne obrala o všetky sily, pričom samotný spevák sa rozhodol na základe vlastného uváženia prerušiť náročnú a bolestivú liečbu. Napriek tomu bol však mužom, ktorý nielen svojimi skladbami, ale i postojom k životu rozdával radosť a smiech.

Karel Gott, ktorý strávil na výslní šoubiznisu neuveriteľných 60 rokov, patril k najváženejším osobnostiam Českej republiky. Mnohí si večného elegána dokázali nadnesene predstaviť aj ako prezidenta krajiny, pričom svojim umením spájal nielen ľudí, ale doslova celé generácie. Rodák z Plzne mal okrem množstva fanúšikov aj nemálo kolegov, ktorí v ňom videli ikonu a svoj veľký vzor.

K tým, čo si k nemu vytvorili mimoriadne silné puto, patrí aj slovenský moderátor Richard Vrablec. Na svojom profile na sociálnej sieti Facebook pred pár hodinami zdieľal video s ešte usmiatym maestrom, ktorý v aute spieval jeden zo svojich legendárnych hitov „Pábitelé“.

„Toto je Karel Gott v plnej kráse, obrovský žiaľ mám v srdci. Ach.. Chcem, aby vstal z mŕtvych a bol tu s nami. Takto som ho zažil veľakrát a bolo to prekrásne. Úžasný Gott!!!!!!!!!! Všetko, čo ma naučil, budem šíriť okolo seba na jeho večnú pamiatku!!!!“ uviedol so zármutkom Vrablec. Ako tiež dodal, zosnulý spevák učil ľudí žiť spolu, pomáhal im plniť sny, miloval a spájal ľudí, a taktiež nikdy nehovoril o nikom škaredo. Video, ktoré zverejnil, následne zdieľali stovky ľudí, no taktiež sa pod ním nahromadilo množstvo dojemných komentárov. Česť jeho pamiatke.


Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Originál skladby

Zdroj: Facebook/Richard Vrablec | Foto: Facebook/Karel Gott, Richard Vrablec