Stravovať sa zdravo, chutne a úsporne je v tejto dobe niekedy zložité. Najmä pre tých ľudí, ktorí žijú od výplaty k výplate a rozhadzovať peniaze nemôžu len tak hocikde. No tento problém môže pomôcť zmierniť táto kniha!

Je medzi nami množstvo ľudí, ktorí majú časté a veľké problémy s peniazmi. Riziko chudoby môže nastávať najmä u nezamestnaných ľudí či v domácnostiach s viacerými deťmi alebo v neúplných domácnostiach s jedným rodičom. Tí majú potom často problém rozplánovať si výplatu tak, aby z nej mohli vyžiť celý mesiac. Častým problémom býva stravovanie sa. Kto by sa nechcel stravovať zdravo a zároveň chutne, pričom ušetrí peniaze?

Chyba však môže nastať ak takíto ľudia sa radšej stravujú vo fastfoodoch a potom potrebujú peňažnú pomoc. Pre portál karierainfo.zoznam.sk povedala Jarmila Lomozová z Archidiecéznej charity Praha, že problémom je hospodárenie z peniazmi. Ľudia s peňažnými problémami sa vraj často po výplate stravujú ako chcú, doprajú si čokoľvek a pred výplatou pomaly nie je čo do úst, lebo nevedia hospodáriť a potom hľadajú pomoc.

Toto však môže vyriešiť tzv. Úsporná kuchárka, ktorú vydalo Ministerstvo práce a sociálnych vecí Českej republiky. Na jej vytvorení spolupracovali aj Sliezska diakónia, Inštitút cirkulárnej ekonomiky, Sekcia výživy a nutričnej starostlivosti, či ľudia z iniciatívy Zachráň jedlo. Kniha je určená najmä pre ľudí so spomínanými problémami a zabezpečí im pestré jedlo bez plýtvania.

Stiahnuť si ju môžu všetci >TU< .

Zdroj: karierainfo.zoznam.sk | Foto: pixabay.com