Česká hudobná scéna skončila v šoku, no najmä v slzách. Bývalí kolegovia zo spoločných kapiel potvrdili na sociálnej sieti, že známy spevák a gitarista zomrel vo veku 38 rokov. Hoci sa nezmieňujú o presnej príčine smrti, hovoria o dlhodobých problémoch speváka.

Do hudobného neba odišiel len 38-ročný Honza Štrup, ktorý pôsobil v legendárnej kapele Divokej Bill, Rybičky 48 či Medvěd 009. Spevák a gitarista zomrel za doposiaľ nezverejnených okolností, no jeho bývalí kolegovia z kapiel, v ktorých pôsobil, hovoria o dlhodobých problémoch a nenaplnenom životnom pocite.

Kamarát Honza Štrup, vďaka za spoločné hranie, hosťovanie, skúšanie a za množstvo srandy a úžasných mejdanov! Nikdy nezabudneme! RIP,“ napísala na sociálnej sieti kapela Divokej Bill. O Honzovej smrti informoval na Facebooku aj Kuba Ryba z kapely Rybičky 48. Nedávno pritom Česko zasiahla aj smrť herečky Libuše Šafránkovej, pričom unikli i jej posledné zábery pred nemocnicou.

Pred chvíľou som sa dozvedel, že odišiel Honza Štrup… nebudem sa rozpisovať o tom, ako sme sa poznali, čo sme spolu zažili a čo sa stalo, že sme sa posledných x rokov nerozprávali… Na to bude raz čas s odstupom rokov, keď spíšem pamäti. Honza tam bude mať nezabudnuteľné miesto. Pár rokov bol ako môj brat, spoluhráč a spolupič. On ma naučil, ako žúruje rockstar,“ spomína Ryba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Kuba Ryba │ Foto: FB/Divokej Bill, Honza Štrup