Česká influencerka Barbora má len 26 rokov, no pred dvomi rokmi sa jej život zvrátil a otočil naruby. Kráska, ktorá sa venovala pečeniu a športu, si totiž vypočula zdrvujúcu diagnózu. Boj s rakovinou a náročná liečba zmenili jej tvár na nepoznanie. 

Česká kráska má 26 rokov a ešte nedávno viedla spokojný život. Barbora Maťovčíková sa venovala športu i cukrárstvu, keď sa všetko obrátilo o 180 stupňov. V máji 2020 zaskočil mladú Češku z Prestějova epileptický záchvat, po ktorom prišli vyšetrenia a znepokojivá diagnóza.

Aktuálne bojuje Barbora už dva roky s rakovinou mozgu, pričom podstúpila aj operáciu. Náročným zákrokom sa však podarilo odstrániť len niektoré časti nádoru. Mladá žena musela zároveň pokračovať v liečbe pomocou chemoterapie a ožarovania. Náročné procedúry, ktoré musí absolvovať, sa však podpísali aj na výzore sympatickej bojovníčky.

Barbora tak postupne prišla o vlasy, pribrala na váhe a zmenila sa do takej miery, že ju podľa jej slov nespoznávajú občas ani známi. “Niekedy je to na smiech, ale niekedy na plač,” priznala pre Blesk. Keď nad ochorením zvíťazí, plánuje rozbehnúť vlastné podnikanie a stať sa slávnou cukrárkou, na čo až doposiaľ nemala odvahu. Barbora je inšpiráciou pre mnohých ľudí, pričom na Instagrame sleduje jej účet viac ako 74-tisíc ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: FB/Barbora Maťovčíková, IG/barbora.matovcikova