Z Českej republiky prišla nečakaná smutná správa. Vo veku 59 rokov náhle zomrel známy politik, ktorý sa mal po voľbách stať ministrom. Podľa predbežných informácií sa mu mal stať osudným nedeľný výlet v horách, hoci bližšie podrobnosti nie sú známe.

Vo veku 59 rokov náhle odišiel český politik Věslav Michalik. Podpredseda hnutia STAN a starosta Dolných Břežan mal poslednýkrát vydýchnuť v nedeľu. Podľa servera Neovlivni.cz na Twitteri zomrel Michalik náhle počas výletu v horách. Smutnú správu potvrdil aj predseda STAN Vít Rakušan.

Politik sa mal po minuloročných parlamentných voľbách stať pôvodne ministrom priemyslu a obchodu, no pre pochybnosti o svojom podnikaní a pre možný konflikt záujmov sa svojej nominácie vzdal. Vyštudoval Fakultu jadrovú a fyzikálno-inžiniersku na ČVUT v Prahe, ako aj Rochester Institute of Technology v USA.

Michalik sa stal starostom Dolných Břežan v roku 2004, kým funkciu podpredsedu STAN získal minulý rok. Okrem ďalších politikov a známych osobností vyjadrilo nad jeho nečakaným odchodom hlbokú ľútosť aj samotné hnutie: „Zastihla nás nesmierne smutná správa. Zomrel Věslav Michalik, dlhoročný starosta Dolných Břežan a náš podpredseda. Bude nám všetkým veľmi chýbať. Úprimnú sústrasť rodine,“ odkázalo. Náhly kolaps, ktorý mohol vyústiť do infarktu, zas zastihol slávnu českú speváčku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Starostové a nezávislí • STAN, starostove-nezavisli.cz, Twitter │ Foto: FB/Věslav Michalik