Najznámejšia česká pašeráčka Tereza H. (22) bola v januári minulého roka prichytená na pakistanskom letisku pri pašovaní 9 kg heroínu. Okamžite bola zatknutá a prevezená do vyšetrovacej cely. Po viac ako roku za mrežami konečne pozná zdrvujúci verdikt.

Tereza sa momentálne nachádza vo väzení Kot Lakhpat v Lahuare, pričom dlhé mesiace čakala na súdny proces, ktorý rozhodne o jej slobode. Hrozilo jej totiž dlhoročné väzenie, a dokonca sa skloňoval aj trest smrti. Jej najväčšia nočná mora sa nakoniec stala skutočnosťou.

Pred pár dňami prebehlo súdne konanie, kde sudca Šahzád Raza odsúdil Češku na osem rokov a osem mesiacov odňatia slobody. Tereza sa hneď po rozsudku zrútila, pričom nedokázala zadržať plač. ,,Čo som urobila?“ zmätene sa pýtala svojho advokáta, keď odchádzala späť do väzenia. Zúfalá blondínka zároveň musí zaplatiť pokutu 111 802 pakistanských rupií (okolo 703 eur).

Právny zástupca odsúdenej ženy je rozhodnutý podať odvolanie, aj keď je viac ako isté, že rozsudok sa významne nezmení. Tereza sa tak zrejme bude musieť zmieriť s faktom, že najlepšie roky svojho života strávi za mrežami tisíce kilometrov od rodiny a priateľov.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: YouTube