Pred pár dňami došlo v Čechách k obrovskej tragédii. V noci zo soboty na nedeľu mala istá mamička priviesť na svet svoje bábätko v domácich podmienkach. Pôrod sa ale zmenil na horor a dieťatku už nedokázali pomôcť ani záchranári. Mamičkám posiela po incidente tvrdý odkaz známa speváčka.

V noci zo soboty na nedeľu došlo podľa informácii českého portálu Extra v českej obci v Plzeňskom kraji k veľkej tragédii. Istá mamička sa rozhodla pre pôrod v domácich podmienkach. Namiesto radostného príchodu potomka na svet ale nastal boj o život. Bábätko však napokon, bohužiaľ, zomrelo a pomôcť mu nedokázali ani privolaní záchranári, kým žena skončila hospitalizovaná.

O tragédii sa dozvedela aj známa česká speváčka Monika Absolonová (42), ktorá je sama matkou dvoch detičiek. To, ako sa rozhodla mamička riskovať, ju pobúrilo, a preto prehovorila do duší žien tvrdým odkazom. “Teraz som si prečítala o úmrtí miminka pri domácom pôrode.. Pokiaľ tu mám tehotné maminky, ktoré o domácom pôrode uvažujú, prosím, nerobte to!!!!!! To riziko je obrovské a úplne zbytočné. Obzvlášť v dnešnej dobe! Nájdite si nemocnicu, lekárov, ktorí vám výjdu v ústrety, ale toto nie. Je mi z toho úplne zle. Naviac, keby sa moja mamka rozhodla rodiť doma, neprežila by som to ani ja, ani môj brat. Som jej vďačná, že nemala také debilné nápady. To isté naši chlapci. Som vďačná MUDr. Vlkovi a jeho kolegom za chlapcov,” rozohnila sa na Facebooku.

Pod Monikiným príspevkom za okamžite rozprúdila búrlivá diskusia, do ktorej sa zapojilo približne 1200 žien. Kým mnohé dali speváčke za pravdu a potvrdili, že rodiť doma je nebezpečné, našli sa aj také, ktoré pôrod doma obhajovali a poukazovali na počet úmrtí na pôrodnej sále. Aký je váš názor na túto vážnu tematiku?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Monika Absolonová sa obula do žien rodiacich doma

Zdroj: extra.cz, Facebook/Monika Absolonová │ Foto: Facebook/Monika Absolonová, YouTube/Show Jana Krause