Je to iba pár dní, čo celé Česko zasiahla mimoriadne smutná správa. Tesne pred Vianocami totiž zomrela uznávaná kostýmová výtvarníčka, ktorá bola zároveň manželkou českého herca. Práve on však vôbec netuší, že prišiel o svoju milovanú polovičku.

Česká kostýmová výtvarníčka Irena Greifová zomrela deň pred Štedrým večerom vo veku 83 rokov. V posledných rokoch bojovala s vážnymi zdravotnými problémami. Nedávno bola kvôli potrebe nepretržitej starostlivosti presťahovaná do súkromného zariadenia pre seniorov.

Počas svojej kariéry pripravovala kostýmy pre desiatky filmov či seriálov. Neskôr stála za kostýmami, ktoré mali herci v pražskom Národnom divadle či Hudobním divadle Karlín. Greifová bola manželkou českého herca Josefa Laufera, ktorý vôbec netuší, že prišiel o milovanú ženu. Strávil s ňou 53 rokov svojho života.

83-ročný umelec na začiatku roka 2020 podstúpil operáciu kolena, počas ktorej sa mu zastavilo srdce. Lekárom sa ho podarilo resuscitovať, no museli ho uviesť do umelého spánku. Krátko po operácii sa Laufer čiastočne prebral, no iba na krátke obdobie. Čoskoro to budú tri roky, čo je v kóme. Aj napriek tomu sa podrobuje rehabilitácii a rodina dúfa, že jedného dňa znova naberie plné vedomie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: YT/Neskoro večer: Talkshow Petra Marcina, Jiří Bláha, FB/Agentura Yellow Pro, sro, Pixabay