Známy český lekár a prezident Českej stomatologickej komory Roman Šmucler šokoval pred dvomi dňami fanúšikov na sociálnej sieti, keď uverejnil svoj záber. K tomu pridal aj nepríjemné odhalenie, že vakcína mu spôsobila ochrnutie na pol tváre. Napokon ale pridal nečakaný odkaz o očkovaní.

Český lekár Roman Šmucler sa nechal aj po druhýkrát zaočkovať vakcínou od firmy Pfizer, po ktorej ale nepríjemne ochrnul na pol tváre. Bellovu parézu pritom zažil už niekoľkokrát v minulosti a samotný lekár mu neodporúčal vakcínu aplikovať práve z dôvodu, že pravdepodobnosť ďalšieho ochrnutia môže zvýšiť. Na Slovensku sa už pritom začalo s očkovaním aj pomocou ruského Sputniku.

51-ročný muž sa ale napriek varovaniu lekára rozhodol konať: „Urobil som to, pretože som doktor a nechcel som, aby sa ma pacienti báli,“ uviedol pre Blesk. Svoj stav ale riešil s odborníkmi a dnes je už v poriadku: „Poradil som sa s kolegami v USA a rýchlo to vyriešil. Je to už OK,“ napísal na sociálnej sieti.

Verejnosti sa ale rozhodol priblížiť svoj príbeh práve preto, aby ich ubezpečil, že vedľajšie účinky sú možné, no dajú sa prekonať: „Napriek tomu som priaznivcom indikovaného očkovania. Ale nútiť to pacientom sa nedá… Ja som fotku publikoval po tom, čo to skončilo, aby som ľuďom ukázal pozitívny príbeh. Aby som dal najavo, že sa môžu stať rôzne veci, ale zvládne sa to,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: FB/Roman Šmucler, Unsplash