Českú kinematografiu zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku 75 rokov odišla do hereckého neba česká umelkyňa, ktorú si fanúšikovia obľúbili napríklad v seriáli Nemocnice na kraji města alebo v komédii Vesničko má středisková. Okrem herectva sa venovala aj spevu.

Vo veku 75 rokov zomrela Zuzana Burianová. Ako informuje Blesk, česká herečka a speváčka si získala fanúšikov najmä úlohami zdravotnej sestry v seriáli Nemocnice na kraji města, v seriáli Bakaláři alebo v známej komédii Vesničko má středisková.

Kráska 60. rokov si zobrala za manžela režiséra Jána Roháča a posledné roky svojho života trávila prevažne vo Švajčiarsku. Herecky bola prepojená tiež na divadlo Semafor, kam ju obsadil Jiří Suchý. Herečka zvykla spolupracovať s populárnou dvojicou Grossmann – Šimek. Portálu úmrtie potvrdila jej dcéra Kateřina Kergalová: „Som teraz v šoku, ale určite maminke pripravím zádušnú omšu, kam sa jej priatelia budú môcť prísť rozlúčiť,“ odvetila. Slovákov zasiahla informácia o smrti legendárneho hudobníka, skladateľa a kapelníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube, ČT3