Česká hudobná scéna smúti po ďalšej tragickej správe. Len nedávno pritom opustila našich bratov známa hokejová brankárska legenda. Tentokrát odišiel na večný odpočinok obľúbený hudobník, spevák i rádiový spíker Michal Ambrož († 68).

Podľa informácií českého iDnes priniesol smutnú správu jeho kolega Radovan Jelínek. Český spevák, skladateľ, gitarista a spevák pôsobil na rockovej scéne v rámci kapiel Jasná Páka, Hudba Praha a Divoký Srdce.

Okrem toho pracoval Ambrož aj ako moderátor Rádia Beat. Bližšie podrobnosti o poslednej rozlúčke so zosnulým nateraz nie sú známe. Hudobník pritom založil kapelu Jasná Páka už v roku 1981 a po zákaze tvorby začal vystupovať v pozmenenej zostave s formáciou Hudba Praha.

Poslednú nahrávku vydal tohto roku v apríli pod názvom Starej Bejt. Frontmana kapiel však v poslednom čase trápili zdravotné problémy, pre ktoré musel svoje hudobné aktivity výrazne obmedziť. Vzhľadom k reumatizmu takmer úplne limitoval hranie na gitare, no, našťastie, mohol aj naďalej spievať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: FB/Radio Beat (OFFICIAL), YT/Kytary.cz