Pre mnohých lekárov či vedcov je koronavírus, zmutovaný z ochorenia SARS, stále veľkou záhadou. Z tohto dôvodu je nebezpečný vírus naďalej predmetom desiatok výskumov, pričom najnovšie zistenie zverejnili českí doktori.

Symptómy nákazy koronavírusu sú dnes známe, no organizmus každého človeka bojuje s respiračným ochorením inak. Potvrdzuje to aj najnovšie zistenie lekárov z Prahy, ktorí objavili nový príznak ochorenia u detí a mladistvých pacientov.

Ide o tzv. ,,covidové prsty“ predovšetkým na dolných končatinách, na ktorých sa nachádzajú červené hrbole. Podľa slov pacientov sú na dotyk bolestivé a často svrbia. U niektorých nakazených ľudí sa objavil tento symptóm ako jediný. „Chceme na to upozorniť rodičov a zdravotnícku verejnosť obzvlášť v dnešnej dobe, keď sa uvoľňujú protiepidemické opatrenia a menšie deti sa vracajú do škôl,“ uviedla hovorkyňa vinohradskej nemocnice Tereza Romanová pre idnes.cz. V susedných Čechách sa totiž už začali postupne otvárať škôlky a školy.

Lekári by sa tak po novom mali pri vyšetrení venovať aj zápalovým reakciám kože na nohách. Odborníci predpokladajú, že ,,covidové prsty“ môžu byť zaznamenané u 20 % pacientov, pričom sa objavujú v tretí až piaty deň ochorenia a postupne by mali zmiznúť.

Vzor covidových prstov si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: Pixabay, Twitter