Česko i Slovensko zasiahla iba pred pár hodinami zdrvujúca správa. Vo veku 83 rokov navždy odišla jedna z najikonickejších princezien domácej kinematografie, Marie Kyselková.

Marie Kyselková síce pôsobila ako herečka iba veľmi krátko, no do sŕdc divákov sa navždy zapísala ako nezabudnuteľná princezná Lada z rozprávky Princezná so zlatou hviezdou na čele. 83-ročná herečka odišla do hereckého neba iba pred pár hodinami, pričom správu o úmrtí potvrdil pre český Blesk jej kolega a kamarát Ivo Niederle.

„Prišla za mnou dcéra z Ameriky. A u mojej princeznej sme strávili dva večery. Dnes ráno za ňou išla jedna z jej dcér, princezná však neotvárala,“ povedal Niederle, ktorý býval v tom istom dome ako Marie. 83-ročná Kyselková sa preslávila ako princezná Lada z rozprávky Princezná so zlatou hviezdou, pričom posledné roky svojho života pracovala ako vrátnička na pražskom internáte. Vyštudovaná zdravotná sestra v mladosti často navštevovala tanečné podniky, kde predvádzala svoje pohybové či spevácke umenie, pričom sa celkovo objavila v štyroch filmoch, konkrétne Větrná hora, Bomba, Touha a v nezabudnuteľnej kultovej rozprávke, ktorá nám ju bude pripomínať ešte dlhé roky.

Zdroj: Blesk.cz | Foto, Video: YouTube