Len pred okamihom sa verejnosť dozvedela o úmrtí jednej z najúspešnejších domácich speváčok, ktorá dokonca päťkrát získala titul Zlatého slávika. Naďa Urbánková zomrela vo veku 83 rokov, pričom o smutnej správe informovala prostredníctvom sociálnej siete jej dcéra Jana Fabiánová.

Umelkyňa Jana Fabiánová len pred pár minútami upovedomila fanúšikov, že do speváckeho neba navždy odišla jej mama, speváčka Naďa Urbánková, vlastným menom Nadežda Balabánová. Interpretka nezabudnuteľných hitov skonala po boji s rakovinou, ku ktorej sa pridružili problémy spojené s pandemickým ochorením.

“S nekonečnou bolesťou v srdci sa s vami musím podeliť o tú najsmutnejšiu správu. Moja milovaná mamička, speváčka, herečka a päťnásobná Zlatá Slávica, pani Naďa Urbánková, zomrela včera večer 3. februára 2023 vo veku 83 rokov,” uviedla zdrvená dcéra s tým, že speváčka zomrela v spánku a bezbolestne. “V mene celej našej rodiny vám ďakujem za súcit a prosím o možnosť vyrovnať sa s touto zdrvujúcou správou v súkromí. Ďakujem ti za všetko, mamička moja. Milujem ťa navždy,” zakončila.

Naďa Urbánková naspievala počas kariéry množstvo legendárnych hitov, ako Mám ráda žužu, Drahý můj či Závidím. Speváčka v priebehu kariéry vo svojej knihe A příšte lépe priznala, že už ako malé dievčatko bola zneužívaná vlastným otrcom. Umelkyňa mala počas života viacero vzťahov, a kým prvé manželstvo s Karlom Urbánkom skončilo rozvodom, trpkú skúsenosť si odniesla aj z partnerstva s hercom Josefom Abrhámom, ktorý ju opustil kvôli Libuške Šafránkovej.

Ďalší oficiálny partner Jiří Brabec spáchal samovraždu zastrelením kvôli finančným problémom. Vzťah jej napokon nevyšiel ani s druhým manželom Josefom Havlíkom, no nešťastne sa skončil aj jej tretí zväzok s hercom Janom Nemejovským. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Jana Fabiánová | Video: YouTube