Vo veku 82 rokov odišiel na večný odpočinok velikán domácej kinematografie Jiří Menzel. Český režisér, herec a spisovateľ skonal obklopený svojou rodinou, pričom správu o jeho úmrtí zverejnila na sociálnej sieti umelcova manželka Olga.

5. septembra zomrel vo veku 82 rokov český oscarový režisér Jiří Menezel, ktorý naposledy vydýchol v prítomnosti svojej najbližšej rodiny. “Jiřinka náš milovaný, najstatočnejší zo všetkých statočných. Včera večer doma v našich náručiach tvoje telo opustilo náš pozemský svet. Bolo nám veľkou cťou, že sme ťa mohli odprevadiť na tvojej poslednej ceste. Tvoja láska ku mne a našim dievčatám bola láskou, ktorá si nekladie podmienky,” napísala na sociálnej sieti zdrvená vdova, producentka Olga Menzelová.

“Jiřinka, Ďakujem ti za každý deň, ktorý som mohla byť s tebou. Bolo to výnimočné. Ďakujem aj za tie ťažké posledné 3 roky. Stále si mi pomáhal. Svojou statočnosťou, chuťou, neobyčajnou vôľou do života a humorom. Prajem ti pekný obláčik, ako si ty sám hovorieval … Smrťou nič nekončí a verím, že sa stretneme, nech už v akejkoľvek podobe. Pretože nie je možné, aby to tak nebolo. Hladkám ťa a ľúbime ťa z celého srdca naveky. Tvoje dievčatá Olinka, Anička, Evička,” dodala manželka umelca.

Menzel získal v roku 1967 prestížne ocenenie Oscar za svoj prvý celovečerný film Ostře sledované vlaky, pričom v kategórii cudzojazičný film bol na cenu nominovaný aj v roku 1985 s komédiou Vesničko má středisková. Ako režisér mal na konte množstvo úspešných filmov, medzi inými Obsluhoval jsem anglického krále, Slavnosti sněženek, Postřižiny či na samote u lesa. Okrem iného sa však objavoval aj pred kamerou, pričom jeho poslednou úlohou bola hlavná rola v kinohite Tlmočník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: | Foto: FB/Jiří Menzel