Česká republika sa borí s mimoriadnym nárastom počtu infikovaných ľudí na koronavírus, pričom doposiaľ bolo pozitívne testovaných 36 722 pacientov, z ktorých je momentálne 14 237 aktívnych prípadov. Slovensko tak prichádza s novými opatreniami a Česko zaradilo na tzv. červený zoznam krajín.

Martin Klus, tajomník ministerstva zahraničia, iba pred okamihom informoval verejnosť, že kým Rakúsko a Maďarsko zatiaľ zostávajú pre Slovákov bezpečnými štátmi s výhradou, Česká republika bola pre zvýšený počet pozitívne testovaných pacientov na koronavírus zaradená na tzv. červený zoznam.

,,Ktokoľvek sa vráti z územia Česka, s výnimkou pendlerov do 30 km od najbližšieho hraničného priechodu, študentov, pedagógov, výskumníkov, zdravotníkov, poľnohospodárov, sociálnych pracovníkov, pracovníkov v kritickej infraštruktúre, niektorých športovcov a umelcov (vraciame sa k výnimkám z jari – presnejšie budú definované v uznesení Úradu verejného zdravotníctva) musí prísť buď s negatívnym testom nie starším ako 72 hodín, alebo prostredníctvom formuláru e-hranica nastúpiť do 5 dňovej domácej karantény a následne byť testovaný. Toto sa bude kontrolovať prostredníctvom námatkových kontrol, aj tzv. “trackovania” mobilných telefónov. Do platnosti to vstúpi od piatka 18. septembra 2020,” uviedol Klus na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Martin Klus, koronavirus.mzcr.cz