V slzách skončila najbližšia rodina aj fanúšikovia známeho českého hudobníka a skladateľa. Úspešný saxofonista zomrel náhle po dlhej chorobe. Smutné slová zverejnila jeho milovaná manželka.

Česko je v smútku po tragickej správe. Úspešný český hudobník a skladateľ Rostislav Fraš zomrel v stredu ráno vo veku 44 rokov. Saxofonista vyštudoval jazzový saxofón na Hudobnej akadémii v poľských Katowiciach. Počas svojej kariéry pôsobil v Českom rozhlase, no pripísal si aj spoluprácu so svetovými hudobníkmi ako George Mraz či Peter Erskin. Venoval sa tiež výučbe na konzervatóriu a jazzovej katedre JAMU v Brne.

Smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti jeho milovaná manželka Andrea: „S ľútosťou vám oznamujem, že v stredu dňa 13. 11. o 9 h ráno po dlhej chorobe vo veku 44 rokov zomrel môj milovaný manžel, otec Zuzanky a Daniela a vynikajúci saxofonista Rosťa Fraš. Zomrel v kľude, v spánku, doma obklopený rodinou,“ uviedla zarmútene so slovami, že bude navždy v jej srdci.

Na záver sa tiež poďakovala doktorom z Centra domácej starostlivosti za pomoc a podporu chorému manželovi ako aj rodine a kamarátom. Aj keď nie je zrejmý zdravotný problém, s ktorý musel hudobník zápasiť, fanúšikovia hovoria o rakovine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Rostislav Fraš