1. september 2020 sa zrejme zapíše do českých hokejových dejín čiernym písmom. Vo veku 61 rokov odišla na večnosť hokejová legenda, ktorá v minulosti pôsobila aj v HC SLOVAN Bratislava. Dnes ho oplakávajú tisíce fanúšikov i kolegov.

Vo veku 61 rokov zomrel tréner českej hokejovej reprezentácie Miloš Říha. Zdravotné problémy ho trápili niekoľko mesiacov, v dôsledku čoho bol niekoľko týždňov hospitalizovaný v pražskej nemocnici, kde pred pár hodinami zomrel. Dôvod smrti nie je známy, no v minulosti sa mal sťažovať na bolesti brucha.

K náhlej smrti bývalého hokejistu sa vyjadril aj jeho syn. ,,Je to pre nás všetkých šok, že nám odišiel tak veľký a skvelý človek a obrovský srdciar. Posledný mesiac to bol veľký boj. Ďakujem celej rodine a všetkým blízkym, ktorí boli pri nás… Otcovi by som chcel za všetko, čo urobil vždy pre ostatných, od srdca poďakovať,“ povedal Miloš Říha pre isport.blesk.cz.

Zosnulý športovec sa ako útočník presadil v extralige aj v KHL. S trénovaním začal v Hodoníne a následne viedol Pardubice, Karlovy Vary, Spartu aj HC SLOVAN Bratislava. V roku 2018 bol menovaný trénerom národného hokejového tímu, pričom Česi obsadili štvrté miesto. Reprezentáciu, ktorá však bola zrušená kvôli pandémií koronavírusu, mal viesť aj tento rok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: isport.blesk.cz  |  Foto: Twitter