Česko sa zahalilo do smútku po ďalšej zdrvujúcej správe. Vo veku 66 rokov odišiel do neba známy český športový hlásateľ a novinár. Chýbať bude rodine a kolegom, no najmä fanúšikom futbalu, ktorí si pamätajú jeho legendárny pokrik. Slovensko zas zasiahla smrť známeho brankára zo Spiša.

Česko smúti za ďalšou veľkou stratou. V sobotu, 20. júla odišiel na večný odpočinok známy futbalový hlásateľ a novinár Radovan Cába, ktorý zomrel vo veku nedožitých 67 rokov. Hlas komentátora bol pritom pre fanúšikov bieleho baletu nezameniteľný a najviac im v pamäti utkvel jeho typický pokrik: “Kladno, do toho, Kladno, jedéém!” spomínajú kolegovia.

Cába bol v mladosti sám futbalistom a hral za kladniansky klub Novo. Neskôr presedlal na pozíciu športového hlásateľa, no zaujímal sa aj o ľadový hokej, hokejbal, volejbal, atletiku či plávanie. Pridal sa do Klubu športových novinárov a písal pre Deník Sport či Českú tlačovú kanceláriu. V posledných rokoch publikoval aj v Kladenských listech.

Ku športu mal blízko po celý život a rovnako mal Cába dobré vzťahy so športovcami či trénermi. Počas rozhovorov a zápasov patril do starej školy a namiesto modernej techniky bol fanúšikom poznámkového bloku a diktafónu. Ku sklonku života ho trápili zdravotné problémy, no neprestával pilne pracovať. Z jeho náhleho odchodu sú okrem rodiny zdrvení aj kolegovia, ktorí vyjadrujú úprimnú sústrasť rodine a priateľom. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kladenskelisty.cz │ Foto: Facebook/Sport na Kladně, Pexels