Jeho smrť prišla nečakane, lebo len málokto vedel, že známy český herec a zabávač je už dlhšiu dobu vážne chorý. Informáciu o jeho úmrtí priniesol jeho blízky priateľ, s ktorým tvoril dlhé roky humoristické duo. Mal 63 rokov.

Josef Mladý bol rodák z Ústí nad Labem a do povedomia divákov sa dostal najmä vystupovaním vo dvojici s komikom Josefem Náhlovským. Dlhé roky sa spoločne starali o to, aby divákom nezmizol z tváre úsmev. Objavovali sa najmä v televíznych estrádach a silvestrovských šou.

Jozef si okrem toho zahral v komédii Špindl, v seriáli Pra pra, prahosťoval v relácií Tajemství tela a hral v kapele Fešáci. Okrem toho vlastnil i umeleckú agentúru s obrazovým a zvukovým štúdiom Alma.

,,Áno, bohužiaľ je to pravda. Dozvedel som sa to pred pár desiatkami minút. Pepa bol dlhodobo chorý. Prepáčte, nemôžem o tom teraz hovoriť. Bol to môj blízky kamarát a spolupracovali sme spolu cez tridsať rokov,“ vyjadril sa Náhlovský na margo náhleho odchodu svojho dlhoročného priateľa a hereckého kolegu.

Česť jeho pamiatke!

Zdroj: idnes.cz , super.cz, fdb.cz|  Foto: facebook, pexels | Video: youtube