Česká televízia, no i rodina a fanúšikovia trúchlia po tom, čo prijali veľmi smutnú správu. Na večný odpočinok odišiel 63-ročný moderátor, ktorý sa divákom prihováral spred kamier celé roky. Z obrazoviek sa napokon v roku 2005 stiahol, avšak v pamäti všetkých ostane jeho jedinečný večerný pozdrav. 

Vo veku 63 rokov v stredu zomrel obľúbený český moderátor Ján Zákopčaník. Meteorológ, ktorý v Českej televízii prinášal celé roky správy o počasí, sa do pamäte divákov zapísal aj svojím neopakovateľným pozdravom: “Dobrý večer a slnko v duši.” Neskôr však musel po podnete z vedenia televízie tento pozdrav vypustiť.

Smutnú správu o jeho úmrtí priniesol český portál Extra.cz. Smútočný obrad sa pritom konal na prianie zosnulého v úplnej tichosti. Ján Zákopčaník sa z obrazoviek stiahol v roku 2005 a následne pracoval v leteckej meteorológii. Svoj voľný čas mimo práce venoval predovšetkým rodine, manželke a ich trom deťom. Od divákov si 5-krát vyslúžil ocenenie víťazstvom v ankete Rosnička roka. V RTVS zas pred pár hodinami divákov pobavil trapas známeho športového moderátora.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: extra.cz │ Foto: Česká televize