Česko smúti nad stratou úžasného brnenského režiséra, ktorý mal záľubu nie len vo filmoch, ale i v prírode a otužovaní, to sa mu však stalo osudným!

Milan Vorlíček bol obľúbený na filmovej scéne a taktiež brnenskom divadle, kde sa dlhé roky staral o špičkový zvuk a bezchybný chod všetkých predstavení. Vďaka svojej dobrej nálade si získal priazeň mnohých ľudí, fanúšikov ale najmä kolegov z branže. Správa o jeho smrti zasiahla celú českú hereckú scénu. Zomrel spôsobom, aký nedokáže pochopiť nik.

Jeho záľuba v otužovaní sa mu stala osudným po tom, čo sa vybral zaplávať si do zamrznutého jazera. Ostal však zakliesnený pod ľadom a po 25 minútach bez kyslíka sa ho podarilo hasičom vytiahnuť. V nemocnici bojoval štyri dni o svoj život, no nakoniec svoj boj prehral.

,,Milan patril od roku 1993 k stavebným kameňom divadla. Priateľský, ochotný voči kolegom. Miloval kvalitnú hudbu všetkých žánrov. A pochopiteľne bol veľký profesionál, svojou prácou doslova žil,, vyjadrila sa Lenka Pazourková (hovorkyňa brnenského divadla) pre denník Blesk. Je naozaj smutné, aký osud ho zasiahol, no v srdciach rodiny, kolegov a fanúšikov ostane navždy tlejúca spomienka na úžasného človeka. Posledná rozlúčka nie je presne stanovená, avšak vedenie divadla uvažuje o rozlúčke na hudobnej scéne.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: extra.cz  | Ilustračná foto: depositphotos.com