Jedna z najlegendárnejších českých kapiel momentálne prežíva mimoriadnu stratu. Olympic, ktorý je na hudobnej scéne neuveriteľných 58 rokov, prišiel o jedného zo zakladajúcich členov, basgitaristu a textára Pavla Chrastinu.

V utorok (28. novembra) informovala Eva Dudková, manželka hudobníka Pavla Chrastinu, o úmrtí svojho partnera, ktorý zomrel vo veku 81 rokov. Basgitarista a textár bol zakladajúcim členom kapely Olympic, ktorá najskôr niesla názov Karkulka (Karlínský kulturní kabaret).

„Bol to kamarát, od roku 1958 sme sa naozaj intenzívne priatelili. Už si nepamätám, ako sme na to prišli, každopádne sme zistili, že on je básnik a ja hudobný skladateľ. Naša prvá spolupráca bola pesnička „Dej mi víc své lásky“ a potom už to šlo. Začali sme skladať spoločne a neviem, ako by to s Olympicom v začiatkoch bolo, keby som ho nestretol,“ povedal na adresu Chrastinu líder českej kapely Petr Janda.

Autor skladieb Želva, Snad jsem to zavinil já alebo Pták Rosomák naštrbil svoje vzťahy s kolegami po odchode zo skupiny potom, čo sa rozhodol naplno venovať štúdiu filmu na pražskej FAMU. Kým začiatkom 80. rokov emigroval do Austrálie, o desať rokov neskôr sa presťahoval do USA, pričom v roku 1994 prišiel naspäť do Českej republiky. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: iDnes.czVideo: YouTube