Z českého športu dorazila pred pár dňami veľmi smutná správa. Len 46-ročná úspešná športovkyňa a medailistka, ktorá zahviezdila na paralympiáde vo Vancouvri v roku 2010, zomrela. Pre Česko získala nateraz poslednú medailu z prestížnej udalosti.

Vo veku 46 rokov zomrela lyžiarka Michaela Hubačová. Úspešná športovkyňa sa venovala lyžiam už od svojej mladosti, pričom v roku 2009 začala spolupracovať s kolegyňou Annou Peškovou, ktorej robila navádzačku. Dvojici sa podarilo ako poslednej v krajine získať bronzovú medailu na zimnej paralympiáde vo Vancouvri v roku 2010.

Následne spoločne súťažili aj v Pjongčangu v roku 2018, kde získali v super G 11. miesto. V roku 2014 v Soči pôsobila Hubačová ako trénerka. Osudným sa jej stalo dlhodobé a náročné ochorenie, ktorému podľahla. Na sociálnej sieti jej zanechala dojímavý odkaz práve bývalá parťáčka Pešková.

Nemôžem uveriť, že už nikdy… Nezapočujem tvoj hlas, nechytím ťa za ruku, nepôjdem v tvojej stope. Chceli sme si užívať lyžovačku s deťmi, smiať sa a radovať. Spoločne. Ty si bola mojím vzorom, ťahúňom, oporou, istotou dobrej nálady… Nebyť teba, nevrátila by som sa po deťoch k pretekaniu a nebola by som na poslednej paralympiáde, MS a ďalších akciách… Ja nikdy nezabudnem. Teraz drž palce ty nám, nech to tu nejako zvládneme. Bude to bez teba sakra ťažké,“ napísala. Česko zarmútilo aj úmrtie obľúbeného speváka, ktorého polícia objavila bez známok života.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: paralympic.czFoto: FB/CNN Prima NEWS