Svoj život sa rozhodol dobrovoľne ukončiť výborný športovec. Obranca a záložník, ktorý reprezentoval Česko vo futbale, zomrel v nedeľu 23. apríla vo veku 31 rokov. Podľa informácií médií sa obesil vo svojom dome, kde ho našli susedia, ktorí následne privolali políciu.

František Rajtoral, rodák z českého mesta Příbram, mal podľa médií spáchať samovraždu. Futbalista hral momentálne za turecký klub Gaziantepspor, kde pôsobil od roku 2016. Práve vo svojom tureckom dome sa údajne obesil, informujú tamojšie médiá. Ako píše turecký web fanatic.com, našli ho susedia, ktorí zavolali políciu.

„Neprišiel na tréning, tak som išiel k nemu domov. Dvere boli zamknuté, ale v oknách sa svietilo. Potom mi polícia povedala, čo sa stalo. Je mi to veľmi ľúto,“ cituje portál predsedu klubu Ibrahima Kizila. Smútok nad toto udalosťou vyjadril už aj klub FC Viktoria Plzeň, za ktorý odohral veľkú časť svojej kariéry.

Postupne od roku 2004 Česko reprezentoval v kategóriach do 18 rokov, do 19 rokov a do 21 rokov. V roku 2006 sa umiestnil na piatom mieste prestížnej ankety “Fotbalista roku” v kategórii Talent roka. V tíme mužskej českej reprezentácie debutoval v roku 2012, pričom odohral 14 zápasov. Rajtoral s futbalom začínal v domácom Příbrame, neskôr hral v Ostrave a Plzni. Zdržal sa i v nemeckom klube Hannover 96.

Zdroj: fanatic.com | Foto: Twitter, commons.wikimedia.org, wikipedia.org