V susednom Česku údajne dve učiteľky surovo šikanujú dieťa. Vraj ho zatvárajú, sprchujú studenou vodou a nechávajú bez jedla a vody. Na prípad upozornili rodičia ostatných detí a už sa ním zaoberajú kompetentné úrady a polícia.

V českej obci Jamné na Jihlavsku je v súčasnosti poriadne dusno. Prešetruje sa tam surové správanie učiteliek voči najmenej jednému žiakovi miestnej materskej školy.

Čo sa tam vlastne dialo?

Podľa informácií TV Nova, ženy päťročného chlapca sprchovali ľadovou vodou, zavierali ho do miestnosti s upratovacími prostriedkami a nechali ho celý deň bez jedla a pitia. Okrem toho podľa istej svedkyne, učiteľky dieťa ťahali za ruky a stláčali mu ich tak, až tam ostávali odtlačky.

Nenechali to len tak

Prípad už preveruje odbor sociálnych vecí, vedenie obce a základná škola, pod ktorú škôlka patrí.

„To, čo sme sa dozvedeli, je pomerne závažné a riešime to aj s mamičkou, ktorej sa to týka,”

vyjadrila sa riaditeľka školy a škôlky Miluše Marešová.

Obecný úrad, sociálny odbor i polícia zisťujú, čo sa vôbec v škôlke dialo. Na základe vypočúvania svedkov vyšetrujú, či sa prípadná šikana týkala len jedného dieťaťa. Pokiaľ sa týranie detí dokáže, hrozia učiteľkám tvrdé tresty, pričom obe by okamžite prišli o prácu.

Možno ho len nezvládajú?

Podľa vyjadrenia jednej z učiteliek škôlky sa celá záležitosť vôbec nezakladá na pravde a nikdy tam nemali žiadnu sťažnosť. Obvinenie popiera nasledovne:

“Nie sme si vedomé, že by k niečomu takému dochádzalo. Hoci je zmienený chlapec poriadne divoký „kvietok“, ktorý sa len ťažko zvláda, riadime sa učebným plánom. Som presvedčená, že o žiadnu šikanu nešlo.“

Pozrite si viac na videu:

[poll id=”62″]

Zdroj: tn.nova.cz, jihlava.idnes.cz | Foto: depositphotos.com | Video: tn.nova.cz