Českou republikou sa po niekoľkých rokoch prehnalo tornádo. Prírodný živel spôsobil miliónové škody a nemocnice hlásia desiatky zranených. Videá a zábery zo zasiahnutých miest sú skutočne desivé, pričom sa napokon tornádo dostalo aj na územie Slovenskej republiky.

V českom regióne Hodonín a Břeclav zaznamenali včera (24. júna) v podvečerných hodinách tornádo. Počas vyčíňania strhávalo strechy, ničilo autá, lámalo stromy a krúpy mali byť veľkosti tenisových loptičiek. Záchranári majú ošetrovať viac ako 150 až 200 zranených ľudí, ktorí boli prevážaní do najbližších nemocníc, kým potvrdili i prvé obete na životoch.

Český minister vnútra Jan Hamáček má zvažovať nasadenie armády, pričom na zasiahnuté miesta bolo vyslaných 200 policajtov, 6 policajných dronov a špeciálna termovízia Polície ČR. Pozostatky tornáda sa dokonca dostali aj na naše územie, konkrétne na Záhorie. V okolí obce Kopčany taktiež spozorovali prírodný živel, no škody či zranení ľudia zatiaľ nie sú evidovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz  |  Foto: FB/Czech Thunderstorm Research Association, IG/ct24zive, Severe Weather Slovakia o.z  |  Video: YT/iMeteo.sk, CT24