Stredná priemyselná škola v Pražských Strašnicích rieši bizarný prípad šikany. Na pôde školy skolabovala 55 ročná učiteľka, ktorá na škole pôsobila iba jeden rok. Podľa desivých výpovedí žiakov, ju k smrti utýrala trojica študentov druhého ročníka, ktorí ju podľa všetkého bili a zamykali v triede. 

[sociallocker] Na pôde priemyselnej školy v Prahe pracovala Ludmila W. asi jeden rok, avšak už krátko po svojom príchode sa stala terčom šikany. Podľa výpovede jedného zo žiakov, učiteľka doplatila na svoju dobrácku povahu. Ku svojim žiakom bola príliš dobrá, a tak si nedokázala udržať rešpekt.

Ilustračná foto
Ilustračná foto

“Ti tři kluci ji při hodinách tahali za vlasy, kopali do zadku, házeli po ní věci, například mandarinky, nebo ji zamkli ve třídě. Před Vánocemi jí dali do rukou petardu s tím, že je to prskavka a udělají si předvánoční atmosféru” – opísal situáciu jeden so žiakov. Učiteľka Ludmila bola tichšej povahy, navyše často pôsobila bezradne a práve preto si ju vybrala trojica chlapcov za obeť. Celá situácia sa dramaticky vyostrila vo chvíli, kedy učiteľka náhle skolabovala a záchranka ju musela previesť na psychiatriu. Tam bohužiaľ onedlho umrela na následky krvácania do mozgu.

Na veľké prekvapenie chlapci, ktorí svoju učiteľku doslova utýrali na smrť, zo všetkého vyviazli iba s podmienečným vylúčením zo školy! Vedenie školy sa k prípadu odmietlo vyjadriť.

Zdroj: denník Blesk | Foto: www.telegraph.co.uk [/sociallocker]