Český film je opäť v slzách potom, čo vo veku 80 rokov zomrela známa herečka. Pred 23 rokmi pritom odišiel do hereckého neba aj jej ešte slávnejší herecký manžel, s ktorým strávila 30 rokov.

Český film sa zahalil do smútku po smutnej správe. Do hereckého neba odišla podľa informácii denníka Blesk tanečníčka a herečka Jana Kopecká. Vyše dvadsať rokov pôsobila na scéne Divadla ABC, v Balete Československej televízie, no robila aj nápovedu v Divadle Na zábradlí. Umelkyňa sa objavila vo filmoch Kdyby tisíc klarinet klarinetů, Dáma na kolejích, Hvězda padá vzhůru či Lásky mezi kapkami deště. Taktiež pôsobila v divadlách aj ako tanečníčka.

Foto Jany Kopeckej >>> TU <<<

Kopecká, ktorá vyštudovala tanečné konzervatórium, žila celých 30 rokov so známym hercom Milošom Kopeckým. Zoznámili sa pri natáčaní snímku Limonádový Joe. Kopecký žil búrlivým životom a Jana bola jeho štvrtou manželkou, s ktorou napokon zostarol a po jej boku pred 23 rokmi aj zomrel. Jana o jeho živote, problémoch s psychikou a viacerých vzťahoch mimo manželstva napísala niekoľko kníh. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Miloš Kopecký v legendárnej komédii o vodníkoch v Čechách
Kopecký s Janžúrovou v komédii Zítra to roztočíme, drahoušku

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube/Martin L