Český film sa musí vyrovnať s ďalšou veľkou stratou. Do hereckého neba odišiel známy herec, ktorý stvárnil postavy v obľúbených filmoch ako Pan Tau či Což takhle dát si špenát. Pred pár hodinami zarmútil Česko aj odchod známeho hlásateľa a novinára.

Český film prišiel v utorok v Prahe o ďalšieho známeho herca. Vo veku 72 rokov zomrel podľa informácii českého denníka Blesk po ťažkej chorobe herec, režisér, prekladateľ a riaditeľ festivalu proti totalite Mene Tekel Jan Řeřicha. Smutnú správu potvrdili jeho smutní kolegovia.

Jan Řeřicha sa objavil vo viacerých filmových snímkach, no medzi najznámejšie patrí nepochybne “Pan Tau”, “Bouřlivé víno” či “Což takhle dát si špenát”. Český herec vyštudoval na DAMU odbor herectva a počas svojej aktívnej hereckej kariéry pracoval pre viaceré divadlá, napríklad pre Divadlo Za branou, Divadlo na Starém Městě a významne prispel aj k rozvoju Divadla Jiřího Wolkera.

Jan sa v roku 1974 oženil so scenáristkou a spisovateľkou Danielou Řeřichovou. Za sebou zanechal aj dve deti, pričom jeho syn Jan sa rovnako vydal umeleckým smerom a venuje sa sochárstvu. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Katedra právních dějin Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Pexels