Český film sa zahalil do smútku potom, čo prišiel o ďalšiu významnú osobnosť filmu. Do hereckého neba odišla známa herečka, ktorá sa okrem iného preslávila aj rolou v kultovej trilógii Slunce, seno, jahody! Len pred pár hodinami pritom zomrela aj táto známa česká herečka.

Český film zažil ďalšiu obrovskú stratu. Do hereckého neba odišla známa herečka Alena Karešová († 92), ktorá sa preslávila aj vďaka svojmu hlasu, ktorý prepožičala ako rozprávačka v seriáloch Arabela či Létající Čestmír. Karešová vyštudovala divadelné herectvo, no po skončení školy učila na FAMU na katedre réžie, kde vychovala celé generácie režisérov.

Známa herečka sa počas svojej kariéry objavila v známych filmoch ako Boty jménem Melichar, Válka barev, Trhák, Křtiny, 30. případech majora Zemana, Jak básníkům chutná život. Zahrala si tiež v seriáloch My všichni školou povinní alebo Dynastie Nováků. Napriek tomu sa Karešová cítila zabudnutá a nedocenená a priznala aj zatrpknutosť. Uviedla, že v Čechách je množstvo hercov, ktorí sú len tvárami, no nie skutočnými umelcami.

Sympatie divákov si získala aj v kultovej trilógii Slunce seno, kde si v prvej časti zahrala mamu Šimona Pláničku. Režisér Zdeněk Troška pre český Blesk potvrdil smutné správy: „Mal som ju veľmi rád. Naposledy sme spolu hovorili na Veľkú noc, vravela, že ju už nebaví život. Nikoho nemala, telo chátralo. O jej smrti ma informovala jej posledná žijúca kamarátka,“ uviedol smutne. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Karešová si zahrala v Slunce, seno, jahody Pláničkovu mamu

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Milujeme český film, Blesk.cz, YouTube/Ľuboš Klement