Česká kinematografia je opäť chudobnejšia o jeden obrovský talent. Po dlhej a náročnej chorobe zomrel známy a populárny český herec, ktorý sa tak nestihol dožiť svojich 82. narodenín.

Český filmový svet sa ocitol opäť v smútku po tom, čo z Národního divadla dorazili smutné správy. Hovorca divadla Tomáš Staněk pre český iDnes potvrdil, že po dlhej a ťažkej chorobe zomrel vo veku nedožitých 82 rokov známy herec Ladislav Mrkvička.

Hlavný protagonista seriálu 30 prípadov majora Zemana alebo filmov ako Atentát, Dostihy či Metráček, trpel na Parkinsonovu chorobu, kvôli ktorej už dlhšiu dobu nepracoval. O to viac ho však potešili ocenenia Český lev a Cena Thálie, ktoré pre neho nečakane získal minulý rok.

Ladislav Mrkvička pôsobil okrem Národního divadla aj v Divadle Na Zábradlí či na Fidlovačke. Presadiť sa mu podarilo aj v rozhlase a dabingu, kde prepožičiaval svoj hlas Robinovi Williamsovi, Al Pacinovi či Paulovou Newmanovi. Herec za sebou zanechal až päť detí, ktoré mal s rôznymi partnerkami. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/Televízne noviny TV Markíza