V štvrtok (2. decembra) zomrel po dlhom závažnom ochorení český herec a režisér, ktorý mal na svojom konte viacero úspešných snímok. Jaroslav Hanuš skonal vo veku 70 rokov potom, čo sa mu metastázy rozšírili po celom tele.

Český umelecký svet len pred pár hodinami zdrvila správa o úmrtí režiséra a herca Jaroslava Hanuša, ktorý skonal v dôsledku onkologického ochorenia. Úspešný muž sa preslávil predovšetkým seriálom Život na zámku, ktorý bol mimoriadne populárny v 90. rokoch, pričom nakrútil aj obľúbené programy Náměstíčko, Šípková Růženka, taktiež sa objavil vo filmoch Vraždy a nežnosti či Lojzička je číslo.

Hanušovi zistili ochorenie potom, čo si spôsobil úraz na bicykli a pri operácii objavili lekári veľké množstvo metastáz. „Zomrel mi pokojne v náručí,“ uviedla pre denník Blesk jeho manželka a spisovateľka Klára Gočárová, s ktorou má dve deti, kým z predchádzajúceho. manželstva má ďalšie tri. Ako dodala, večer pred smrťou mu vlastní aj vyženení potomkovia spievali obľúbené country piesne. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz, irozhlascz