Z prostredia českej kinematografie dorazili smutné správy. Vo veku 87 rokov odišla na večný odpočinok známa herečka, ktorá pôsobila takmer celý život v brnenskom divadle. Počas svojej kariéry sa objavila aj v mnohých seriáloch či filmoch, no i v dabingu.

87-ročná herečka Libuše Billová zomrela, foto >>> TU <<<. Smrť českej rodáčky oznámilo jej domovské Mestské divadlo Brno. Billová bola dcérou hudobného režiséra, pričom na JAMU vyštudovala herectvo v rokoch 1952 – 1956. Z jej študijného ročníka pochádzali aj ďalšie známe tváre ako Jaroslav Dufek, Bořivoj navrátil či Josef Somr. Napokon sa vrátila do Brna, kde ostala pôsobiť počas celej kariéry.

Okrem významných postáv v divadelných hrách sa však presadila aj v televíznej tvorbe a hrala vo filmoch ako Kufr plný nadějí, Šance jako hrom, Podzimní návrat a ďalšie. Uspela i v seriáloch Detektiv Martin Tomsa, Četnické humoresky alebo Černá sanitka. Venovala sa aj dabingu, pričom v roku 2006 získala Cenu Františka Filipovského za celoživotné majstrovstvo. Nedávno zarmútila svet i správa o úmrtí 57-ročného herca z obľúbeného seriálu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Městské divadlo brno │ Foto: mdb.cz