Česká kinematografia utŕžila v priebehu krátkeho času ďalšiu ranu. Vo veku 81 rokov odišla na večný odpočinok významná a úspešná režisérka, ktorá má na konte skvelé počiny. Jej filmy a komédie milujú celé generácie Slovákov i Čechov a v televízii nesmú chýbať počas žiadnych Vianoc. 

Ako informuje český Blesk, vo veku 81 rokov zomrela Marie Poledňáková. Známa a úspešná režisérka utrpela už v roku 2016 mozgovú príhodu a odvtedy ju trápili zdravotné problémy. Zdržiavala sa prevažne vo vile v Nebušicích a von vychádzala len zriedkavo.

Po ochrnutí polovice tela musela byť nejaké obdobie pripútaná na vozíček a absolvovať rehabilitácie či cvičenia. Počas svojej kariéry sa zapísala do pamäte divákov najmä úžasnými rodinnými komédiami Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) či Jak dostat tatínka do polepšovny (1978).

Medzi obľúbené vianočné filmy však patrí aj skvelá komédia S tebou mě baví svět (1982) alebo Ten, kdo tě miloval. Zrežírovala však aj Jak se krotí krokodýli (2006), Líbáš jako bůh, a taktiež Líbáš jako ďábel. Komédia S tebou mně baví svět sa stala najlepšou českou veselohrou 20. storočia a získala Zvláštnu cenu na medzinárodnom festivale v Gijone v roku 1983 či Zlaté jablko za najúspešnejší film storočia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: FB/TV Nova