Z českého futbalu dorazila ďalšia smutná správa. Vo veku len 42 rokov zomrel úspešný futbalista, ktorý pôsobil v bieloruskej reprezentácií, ako aj v pražskej Sparte. Podľa bližších informácií sa mu mali stať osudnými komplikácie súvisiace s ochorením na koronavírus.

Vo veku 42 rokov zomrel Denis Kovba. Český futbalista mal podľahnúť komplikáciám spojeným s ochorením na koronavírus. Smutnú správu priniesla webová stránka jeho niekdajšieho klubu Krídla Sovietov Samara, no aj facebookový profil AC Sparty Prahy, kde odohral 11 súťažných zápasov.

So zármutkom sme prijali správu, že vo veku 42 rokov zomrel náš bývalý hráč a majiteľ majstrovského titulu zo sezóny 2009/2010 Denis Kovba. Česť jeho pamiatke,“ napísali. Kovba odišiel v roku 2009 zo Samary do Sparty a po jednej sezóne sa vrátil naspäť do Samary.

Tam napokon pôsobil aj ako asistent trénera. Futbalistova manželka pritom len pred týždňom na Instagrame uviedla, že Kovba sa nakazil koronavírusom a bol prevezený na jednotku intenzívnej starostlivosti. Svoj boj napokon, bohužiaľ, prehral. Slovensko zarmútila smrť bývalého športového rekordmana.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/sportbox.ru │ Foto: FB/AC Sparta Praha