Pred pár dňami nás zasiahla správa o nečakanej smrti českého herca Aleša Kubáta, ktorý sa dožil len 30 rokov. O dramatických okolnostiach Alešovho odchodu na druhý svet prehovorila jeho zronená sestra Katarína.

Pred pár dňami zasiahla Slovensko nečakaná správa o úmrtí mladučkého českého herca Aleša Kubáta, ktorý sa dožil len 30 rokov. Jeho náhly odchod zarmútil predovšetkým rodinu, no smutnej novinke nemôžu uveriť ani kolegovia. O tom, ako dramaticky odišiel z toho sveta mladý umelec, porozprávala jeho sestra Katarína.

Hoci si Aleš pred piatimi rokmi prešiel ťažkým obdobím, kedy musel prekonať rakovinu, jeho choroba bola úspešne zažehnaná a Aleš sa naplno venoval herectvu, pričom rozbiehal aj kariéru moderátora a speváka. Vianoce si mladý umelec užíval so svojou rodinou, no večer ho začalo pobolievať brucho, čo všetci pripisovali jedlu.

Zvrat nastal v Prvý sviatok vianočný, keď sa sťažoval na to, že má brucho akési tvrdé. To už neváhali a ponáhľali sa do nemocnice: „Tam mu po ultrazvuku povedali, že má metastázy a veľký nádor na obličkách,“ prezrádza smutne pre český Blesk. V ten deň, keď sa však dozvedel krutú diagnózu, zároveň navždy odišiel: „Večer sme v objatí zaspali a v noci, keď šiel na záchod, omdlel vo dverách. Počuli sme to a hneď sme šli za ním. Ešte žil, pozeral na nás, ale keď prišla záchranka a mama ho pustila, tak zomrel… Nádor mu praskol a nastala otrava organizmu. Všetko sa to stalo v jeden deň,“ ukončuje bolestné rozprávanie Katka.

Aleš sa dozvedel o zákernej diagnóze a večer navždy odišiel…

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook