Známy český herec a komik sa v uplynulých dňoch nakazil koronavírusom, pričom mu lekári pandemické ochorenie potvrdili. Tento týždeň sa ale jeho stav tak zhoršil, že musel byť umiestnený na Jednotke intenzívnej starostlivosti, kde je napojený na prístroj.

Český komik Petr Čtvrtníček (56) sa minulý týždeň nakazil obávaným koronavírusom, pričom mu lekári diagnózu Covid-19 potvrdili. V Čechách sa čísla nakazených denne prudko zvyšujú a okrem iných chytila koronavírus aj zlatá slávica Lucie Bílá. Herec, ktorý hral v Rafťákoch, Obsluhoval som anglického kráľa či v Rozprávkach pre Emmu, však netušil, že sa jeho stav prudko zhorší.

Zdravotné problémy boli natoľko závažné, že si musel v stredu privolať sanitku, ktorá Čtvrtníčka odviezla do Fakultnej nemocnice v Motole. Herec mal pociťovať spočiatku len bolesti kĺbov a ďalšie príznaky, no lekári ho museli umiestniť na Jednotke intenzívnej starostlivosti. “Musel okamžite na JIS, napojili ho na dýchací prístroj,” uviedol zdroj pre český Blesk. Komik tak aktuálne bojuje o život a všetci dúfajú, že sa z toho dostane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Instagram/krejzovi_official, primaftv, YouTube/Show Jana Krause