Pred pár dňami došlo k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazil motorkár s traktorom. Po pár hodinách od nehody sa začali šíriť správy, že účastníkom zrážky bol aj český herec Vojta Kotek. Informácia bola napokon potvrdená, pričom mladý umelec je momentálne hospitalizovaný.

V utorok (28. júla) došlo v českej obci Stádlec k vážnej nehode. Motorkár, ktorým bol herec Vojta Kotek, išiel po rovnej ceste, pričom chcel predbehnúť traktor s návesom. Ten však nečakane odbočoval vľavo, a tak Kotek okamžite zareagoval, aby nenarazil priamo do traktora. “Aj tak ale motorka vrazila do veľkej pneumatiky stroja, bola na nej obrovská šmuha. Potom ho zrejme odhodilo. Ak by vyšiel ten stret len o kúsok vedľa, ostal by natlačený v plechu. Mal obrovské šťastie a stáli pri ňom všetci svätí,” opísal detaily zrážky očitý svedok pre blesk.cz.

Hviezda filmov Snowboarďáci, Raftáci či Mária Terézia, kde stvárňuje postavu manžela panovníčky, bol po nehode pri vedomí, no nekomunikoval. Na miesto bol privolaný záchranársky vrtuľník, ktorý 32-ročného mladíka odviezol do nemocnice. Vojta je momentálne hospitalizovaný na traumatológií na jednotke intenzívnej starostlivosti, no z najhoršieho by mal byť vonku. Nehoda je aktuálne predmetom vyšetrovania, pričom predbežná škoda na motorke značky Harley-Davidson je okolo 3-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: FB/Letecká záchranná služba Armády České republiky, Supraphon, Český rozhlas-Radiožurnál