Vo svete československého hokeja zavládol opäť smútok. Vo veku 79 rokov odišla do neba brankárska legenda a niekdajší reprezentant. Smutnú správu priniesol na sociálnej sieti hokejový klub Kladno, s ktorým zosnulý športovec získal až štyri majstrovské tituly. 

Vo veku 79 rokov odišiel na večný odpočinok legendárny český brankár Miroslav Termer. Smutnú správu priniesol na sociálnej sieti hokejový klub Kladno: “V utorok odišla ďalšia hokejová legenda Miroslav Termer – bývalý československý hokejový reprezentant, hokejový i futbalový brankár, hokejový tréner, člen Siene slávy kladenského hokeja,” uviedli zarmútene.

Termer ako brankár odchytával v najvyššej ligovej súťaži 20 sezón počas 60. až 80 rokov. Prvýkrát chytal najvyššiu súťaž v sezóne 1961/1962 v Litoměřiciach, pričom po vojne strávil 15 sezón v rodnom Kladne. Tam sa v rokoch 1975 až 1978 podieľal na získaní štyroch ligových víťazstiev po sebe. Pôsobil tiež v Sparte a Brne, v 60. rokoch štyrikrát Štartoval v reprezentácii. Po ukončení aktívnej kariéry pôsobil takmer 30 rokov ako tréner. Český film zarmútila pred pár hodinami správa o úmrtí krásnej herečky a speváčky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/HC PZ Kladno