Z českej hudobnej scény dorazila veľmi smutná správa. Po boji s chorobou prišiel o život gitarista, ktorý kedysi pôsobil aj v kapele s Ivetou Bartošovou. Ešte pred pár dňami fanúšikom písal, že ruší koncert, pretože sa necítil dobre a potreboval sa preliečiť.

Po tom, čo na Slovensku zomrel na Covid známy fotograf, prišli smutné správy aj z Čiech. Po boji s chorobou skonal gitarista Miloslav Benýšek. Fanúšikovia rocku sú zo správy portálu Blesk mimoriadne zarmútení.

Ešte koncom októbra pritom fanúšikom na sociálnej sieti priznal, že sa necíti dobre a zrušil koncert: „Ospravedlnenie, dnes ma prepadol šialený Moribundus, a teda večer Na Slamníku nebudem, lebo sa budem potiť pod dvojitou perinou. Zdravím a prajem pevné zdravie!!!“ uviedol.

Po otázke známeho, či má koronavírus, odpovedal hudobník, že nevie, ale dodal, že sa cíti naozaj zle: „Dúfam, že to zvládnem, pretože je mi naozaj blbo.“ Napokon však z doposiaľ nezverejnenej príčiny zomrel. Počas kariéry hral v známych českých kapelách ako Citron, Ivan Hlas a Nahlas alebo v skupine Balet Petra Hejduka, kde pôsobila aj zosnulá Iveta Bartošová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: blesk.cz, FB/Mila Benysek │ Foto: FB/Mila Benysek